Aktualny skład Zespołu Nuclear

-------------------------------------------------------------------------

     

Szanowni Państwo 

w imieniu organizatora: firmy KHNP oraz Partnerów wydarzenia serdecznie zapraszamy do udziału w Sympozjum: APR1400 SUPPLIERS SYMPOSIUM 2022 , które odbędzie się
Hotelu Sheraton w Warszawie w dniu 10. listopada 2022 r.

W załączeniu przesyłamy draft programu, który będzie sukcesywnie uzupełniany oraz informację o firmach koreańskich - uczestnikach wydarzenia po stronie Korea Team,
z którymi będzie możliwość spotkania się w formule B2B.

W celu rejestracji na Sympozjum oraz wyboru firmy koreańskiej w sesji B2B zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego dostępnego pod linkiem: https://forms.gle/2RDrhbudaiguKgWc6.

Rejestracji należy dokonać do dnia 3.11.2022 r.

Po akceptacji ze strony Organizatora prześlemy Państwu finalne potwierdzenie.

Udział bezpłatny.

Zapraszamy do udziału i do zobaczenia!

---------------------------------------------------------------

Schemat reaktora wodnego ciśnieniowego PWR

https://nuclear-dict.bireta.pl/video/

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatora, firmy KHNP oraz Partnerów i Patronów wydarzenia, serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji: Korean Nuclear and High-tech Day:

W konferencji udział weźmie Pan Minister Handlu, Przemysłu i Energii KOREI Południowej Lee, Chang-Yang.

W celu udziału w wydarzeniu prosimy o wypełnienie formularza rejestracji tutaj do dnia 27.06.2022 roku.

Po zatwierdzeniu listy uczestników przez Organizatora, IGEOS prześle Państwu finalne potwierdzenia. 

Zachęcamy do udziału!Zespół IGEOS Nuclear w ramach wsparcia krajowego przemysłu do współpracy z energetyką jądrową zaprasza na warsztaty pt: "Jak zostać kwalifikowanym podwykonawcą GE Power i Polimex Mostostal ze szczególnym uwzględnieniem wymagań dla BHP i jakości"

które odbędą się w dniu 25 maja (środa) 2022 r w Warszawie w siedzibie IGEOS
ul. Chałubińskiego 8, sala konferencyjna na parterze.

Warsztaty są odpowiedzią na zapotrzebowanie merytoryczne dla polskich firm sektora energetycznego zainteresowanych udziałem w realizacji Polskiego programu energetyki jądrowej (PPEJ) oraz wpierają działania Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska (IGEOS) w zakresie stymulacji local contentu.

Podczas warsztatów dowiedzą się Państwo jak wygląda proces doboru podwykonawców przez dwie kluczowe firmy sektora energetycznego tj. GE Power Sp. z o.o. i Polimex Mostostal S.A.

Specjaliści z tych firm przedstawią Państwu zakres i procedurę kwalifikacji Partnerów, specyficzne wymagania jakościowe oraz względy bezpieczeństwa jakie obowiązują w sektorze nuklearnym.

Spotkanie będzie okazją do bezpośredniego kontaktu i nabycia wiedzy od doświadczonych specjalistów.

Patronem medialnym wydarzenia jest portal branżowy Nuclear.pl

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału.

Rejestracja na to wydarzenie jest bezpłatna.

Prosimy o wypełnienie do dnia 20.05.br formularza rejestracyjnego dostępnego pod linkiem https://forms.gle/22vUZXy62UD2uqHz7

Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie maksymalnie 2 osób z firmy. Liczba uczestników jest ograniczona 
PODSTAWY ENERGETYKI JĄDROWEJ

dla firm biorących udział w projekcie polskiej energetyki jądrowej 

27 kwietnia 2022 roku, godz. 9:00, on-line

 

PROGRAM SZKOLENIA:

  1. Projekt Polskiej Energetyki Jądrowej (założenia, harmonogram, technologie)
  2. Dlaczego wdrażamy w Polsce energetykę jądrową?
  3. Podstawy fizyki reaktorów jądrowych
  4. Jądrowy cykl paliwowy
  5. Działanie i budowa elektrowni jądrowych
  6. Bezpieczeństwo energetyki jądrowej
  7. Czy należy się obawiać promieniowania jonizującego?
  8. Sesja Q&A 

FORMUŁA SZKOLENIA:

Szkolenie, trwające około 3 godzin, będzie przeprowadzone w formule on-line.
Adres dostępowy zostanie przesłany do uczestników po wysłaniu formularza zgłoszeniowego.

PROWADZĄCY SZKOLENIE:

 

Paweł Żbikowski – absolwent inżynierii jądrowej na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego i Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów.

W latach 2011-2020 związany z grupą Mostostal Warszawa, gdzie w latach 2013-2017 pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Energetyki a później Dyrektora Obszaru Energetyki i Przemysłu nadzorując wszelkie aktywności spółki w tym obszarze, zarówno w zakresie pozyskiwania nowych zleceń jak i realizacji prac na poszczególnych projektach. Jednocześnie od 2014 roku pełnił funkcję Dyrektora Projektu budowy bloków energetycznych 5 i 6 w Elektrowni Opole (w tym jako Prezes Zarządu Mostostal Power Development). Obecnie zatrudniony na stanowisku Dyrektora Projektu
w Polimex Mostostal SA.

Prezes Zarządu Fundacji nuclear.pl, członek zarządu Stowarzyszenia Ekologów na Rzecz Energii Nuklearnej, członek Polskiego Towarzystwa Nukleonicznego, członek Zespołu ds. Wsparcia Przemysłu Krajowego w Energetyce Jądrowej przy Izbie Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska.

 

Fundacja Nuclear.pl to pozarządowa organizacja non-profit, której celami statutowymi są edukacja i informacja na temat energetyki jądrowej oraz zagadnień związanych z promieniowaniem jonizującym; promocja pokojowego wykorzystania energii jądrowej; udział w procesach legislacyjnych prowadzących do stworzenia otoczenia prawnego, umożliwiającego efektywną realizację inwestycji w zakresie budowy elektrowni jądrowych w Polsce, wsparcie przedsiębiorstw z sektora budownictwa przemysłowego i energetycznego zmierzające do wypracowania oferty produkcyjnej i usługowej dla sektora energetyki jądrowej, a tym samym zwiększenie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw na rynku europejskim, poprawa bezpieczeństwa energetycznego Polski i rozwój gospodarczy Polski związany z rozwojem i transferem technologii jądrowych.


Warszawa, 22.02.2022

Notka prasowa nt. Zespołu jądrowego

 

Sekcja IGEOS ds. energetyki jądrowej – Zespół wsparcia przemysłu krajowego

 

W lutym br została powołana sekcja IGEOS ds. energetyki jądrowej, która jest odpowiedzią na zapotrzebowanie merytoryczne i promocyjne dla polskich firm sektora energetycznego zainteresowanych udziałem i realizacją Polskiego programu energetyki jądrowej (PPEJ). Dodatkowo ma wpierać działania ministerialne w zakresie stymulacji local contentu celem uzyskania maksymalnych efektów w udziale rodzimych firm w projekcie.

Grupa ekspertów zaczyna swoje działania jako Zespół ds. Wsparcia Przemysłu Krajowego w Energetyce Jądrowej.

 

Zespołowi przewodniczy Łukasz Grela - Prezes Energoprojektu Katowice, a w skład wchodzą przedstawiciele firm członkowskich IGEOS:

Ecol: Wojciech Majka – Prezes Zarządu,

Energoprojekt Katowice: Olgierd Sikora – Dyrektor Marketingu i Rozwoju,

GE Power i GE Steam Power: Sławomir Żygowski – Prezes Zarządu i Dagmara Peret – Senior Sales Manager Nuclear New Build

Polimex Mostostal: Krzysztof Figat – Prezes Zarządu i Paweł Żbikowski – Dyrektor Projektu

PKN Orlen: Arkadiusz Kamiński - Ekspert

Transition Technologies: Konrad Świrski  – Prezes Zarządu,

UNISERV: Aleksander Balcer – Wiceprezes Zarządu

Swoje pierwsze działania Zespół kieruje w obszary wsparcia procesu certyfikacji (zlecający-zleceniobiorca) jako budowę długotrwałej relacji biznesowej oraz promocji polskich firm wraz z mechanizmami mierzenia ich zaangażowania u zlecających.

W najbliższym czasie zaprezentujemy dalsze kroki operacyjne Zespołu a zainteresowane w/w działaniami firmy zapraszamy do kontaktu z Biurem IGEOS  https://www.igeos.pl/pl/kontakt

Używamy technologii, takich jak pliki cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i marketingowych. Jeśli nie blokują Państwo tych plików, to zgadzają się Państwo na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zmieniając ustawienia przeglądarki, można samodzielnie zarządzać plikami cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.