ECOENERGIA Sp. z o.o.

ECOENERGIA Sp. z o.o.


Prezes: Jan Siwiński

ul. Lustrzana 32 ,01-342 Warszawa

Telefon: 22 / 666 15 96-7 Fax: 22 / 666 16 00

warszawa@ecoenergia.com.pl , http://www.ecoenergia.com.pl
NIP: 527-020-49-27

Profil działalności

ECOENERGIA Sp. z o.o. jest prywatną firmą inżynierską, której właścicielami są prywatni przedsiębiorcy, działający w branży energetycznej w Polsce, grupa przedsiębiorstw remontowych energetyki oraz grupa naukowców zajmujących się problemami spalania.

Oferta

Od początku istnienia firmy osią jej działania jest promocja i wprowadzanie na rynek nowoczesnej technologii spalania z niską emisją tlenków azotu oraz technologii energetycznych przyjaznych dla środowiska naturalnego.
Ofertę firmy uzupełniły kompleksowe usługi projektowe i realizacyjne w zakresie:

 • instalacji odpylania kotłów energetycznych,
 • systemów ewakuacji i transportu i magazynowania popiołu,
 • instalacji współspalania biomasy w kotłach energetycznych,
 • kompleksowych usług konsultingowych dla energetyki,
 • usługi konsultingowe, projektowe, realizacyjne pod klucz w zakresie energii odnawialnej:
  • przygotowania (produkcji) biopaliwa w postaci biomasy
  • instalacji technologicznych transportu biopaliwa do kotła
  • instalacje spalania i / lub modernizacje istniejących kotłów
  • instalacje oczyszczania spalin
  • automatyka procesu.

Certyfikaty i nagrody

W roku 2001 firma uzyskała Certyfikat Systemu Zarządzania ISO 9001-2000-Certyfikat KEMA Registered Quality nr 99628.
Na przestrzeni 11 lat działalności firma zanotowała znaczące sukcesy, co znajduje potwierdzenie w licznych wyróżnieniach i medalach przyznawanych w kraju i zagranicą oraz referencjach udzielonych przez naszych Klientów.
Palniki niskiej emisji tlenków azotu zostały wyróżnione złotymi medalami przez:

 • Międzynarodowe Jury na Światowej Wystawie Wynalazków i Innowacji w Brukseli niskoemisyjny palnik typu wirowego w 1993r. i typu strumieniowego w 1996 r.
 • Komisję Międzynarodowych Targów Poznańskich w 1997 palnik strumieniowy i 2000 roku palnik wirowy.

Referencje

Firma zmodernizowała 50 kotłów energetycznych średnio obniżając emisję tlenków azotu o 50%. Na wielu obiektach zrealizowaliśmy również kompleksowo system automatycznej regulacji procesu spalania.

W 4-ch obiektach firma zainstalowała 13 systemów pomiarowych do monitorowania emisji spalin.

Główni klienci firmy to: Elektrociepłownia Żerań w Warszawie; Elektrociepłownia Lublin - Wrotków; Elektrociepłownia Białystok; Elektrociepłownia Tychy; Elektrociepłownia Poznań II - Karolin; Synthesia Pardubice, Czechy; Elektrociepłownia Katowice; Zakłady Azotowe w Tarnowie; Zespół Elektrowni Ostrołęka; Elektrociepłownia Wola w Warszawie; Elektrownia Połaniec; Elektrociepłownia Siekierki w Warszawie; Elektrociepłownia Gorzów w Gorzowie Wielkopolskim; International Paper w Kwidzynie; Janikowskie Zakłady Sodowe JANIKOSODA S.A.; Huta Częstochowa; Elektrociełownia Elbląg; Huta im. T. Sendzimira w Krakowie; EC OLOMOUC - Republika Czech; Stomil Olsztyn S.A.; Firma Chemiczna Dwory S.A.; Elektrownia Pomorzany; ALSTOM Power s.r.o.

Używamy technologii, takich jak pliki cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i marketingowych. Jeśli nie blokują Państwo tych plików, to zgadzają się Państwo na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zmieniając ustawienia przeglądarki, można samodzielnie zarządzać plikami cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.
Polityka prywatności Zgadzam się