www.InwestycjeEnergetyczne.itc.pw.edu.pl - portal przygotowany przez zespół studentów z Koła Naukowego Energetyków Politechniki Warszawskiej

Inwestycje Energetyczne są projektem przygotowanym przez zespół studentów z Koła Naukowego Energetyków Politechniki Warszawskiej. Celem tego przedsięwzięcia było stworzenie profesjonalnego, ogólnodostępnego portalu internetowego zawierającego szczegółowe informacje o obecnie budowanych bądź planowanych inwestycjach w polskim systemie energetycznym.

Czytaj więcej...

Nowe marki produktów Kopalni Wapienia „Czatkowice”

Naturalne zmiany niezmiennych wartości

Nieustannie pracujemy nad ulepszaniem produktów Kopalni. Czuwamy nad ich stabilną jakością i kompetentną obsługą. Kolejnym krokiem są także prace nad wyróżnieniem kamienia wapiennego z Czatkowic na bardzo wymagającym i konkurencyjnym rynku. Ich efektem jest cały system nazw i identyfikacji graficznej, który został przedstawiony klientom podczas uroczystego spotkania, które odbyło się 30.03.2017r. w Krzeszowicach

Czytaj więcej...

Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka wzmacnia Praktykę Infrastruktury i Energetyki

po lewej Marcin Krakowiak, Partner i szef Praktyki Infrastruktury i Energetyki DZP, po prawej Rafała Hajduk, Nowy Partner w Praktyce Infrastruktury i Energetyki.

po lewej Marcin Krakowiak, Partner i szef Praktyki Infrastruktury i Energetyki DZP, po prawej Rafała Hajduk, Nowy Partner w Praktyce Infrastruktury i Energetyki.

3 kwietnia do grona Partnerów kancelarii Domański Zakrzewski Palinka dołączył Rafał Hajduk. Rafał będzie kierował zespołem doradztwa dla sektora energetycznego w ramach Praktyki Infrastruktury i Energetyki prowadzonej przez Marcina Krakowiaka.

Rafał jest uznanym ekspertem w dziedzinie doradztwa transakcyjnego i obsługi prawnej przedsiębiorstw z sektora energetycznego. Specjalizuje się w obsłudze inwestycji w infrastrukturę energetyczną, szczególnie wytwórczą, w kwestiach regulacyjnych oraz w fuzjach i przejęciach w tym sektorze, jak również w obrocie energią i instrumentami pochodnymi. Jest oficjalnym polskim doradcą prawnym European Federation of Energy Traders. Zanim dołączył do DZP kierował polską praktyką energetyczną w międzynarodowej kancelarii prawniczej.

Rafał to świetny prawnik łączący rozległą wiedzę z biznesowym podejściem. Jestem przekonany, iż jego bogate doświadczenie i zrozumienie specyfiki branży, będzie istotnym wsparciem dla naszych klientów” – powiedział Marcin Krakowiak, szef Praktyki Infrastruktury i Energetyki DZP. 

Wraz z Rafałem do Praktyki Infrastruktury i Energetyki dołączyli Grzegorz Filipowicz, Senior Associate, a także prawnicy na stanowisku Associate: Anna Konopka, Natalia Jankowska oraz Mateusz Koszel. Nowi członkowie zespołu łączą siły z Partnerem Pawłem Grzejszczakiem, uznanym ekspertem w zakresie doradztwa prawnego dla sektora energetycznego.

„Od lat obserwuję działania DZP w zakresie doradztwa prawnego na rzecz przedsiębiorstw energetycznych. Cieszę się, że od dziś mogę być częścią Praktyki Infrastruktury i Energetyki oraz wierzę, że wraz z zespołem przyczynimy się do dalszego rozwoju tej praktyki” – powiedział Rafał Hajduk. 

Emilia Zakrzewska-Koszel
Infrastructure BD & Communication Specialist
E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
T: +48 22 557 76 45
Natalia Michałowska
PR & Communication Specialist
E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
T: +48 22 557 86 08

Zapraszamy na Targi Maintenance i SyMas

Przemysł w fazie rewolucji - Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance

W połowie marca 2017 r. media obiegła informacje o zatrzymaniu linii produkcyjnej w bawarskiej fabryce samochodów marki BMW. Tym razem zawinił czynnik ludzki - dwóch pracowników nie było skłonnych do pracy (prawdopodobnie znajdowali się pod wpływem alkoholu i środków odurzających). Nie zmienia to jednak faktu, że krótki przestój linii kosztował niemieckiego giganta ok. 1 mln euro! Dzisiejszy przemysł to w pełni zautomatyzowane i nowoczesne linie produkcyjne. Wymagają stałej kontroli, bieżących przeglądów, a od osób je obsługujących specjalistycznej i często aktualizowanej wiedzy. Odpowiedzią na wyzwania skomplikowanych systemów produkcji oraz coraz większe wymagania stawiane inżynierom utrzymania ruchu są Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance . W tym roku 8. edycja jedynych tego typu targów w Polsce odbędzie się w EXPO Kraków w  dniach 18-19 października 2017 r.

W centrum uwagi

Wystawa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem specjalistów z wielu różnych dziedzin przemysłu. Według badań organizatora Targi Maintenance przykuwają uwagę przedstawicieli 9 różnych branż! Najliczniej reprezentowani są specjaliści z branży spożywczej, metalurgicznej/obróbki metali i chemicznej. Nie brakuje także fachowców z sektorów budowlanego, wydobywczego, kosmetyczno-farmaceutycznego czy motoryzacyjnego. Nie powinno to dziwić – bez względu na charakter produkcji we wszystkich zakładach przemysłowych do prawidłowego funkcjonowania maszyn i urządzeń przykłada się ogromną wagę. Potwierdza to przekrój gości, biorących udział w Targach Maintenance. Aż 28 % stanowią kierownicy produkcji, utrzymania ruchu i działów zakupów. Na drugim miejscu znajdują się specjaliści ds. technicznych i mechanicznych, stanowiąc 18% wszystkich Zwiedzających. Równie licznie reprezentowani są bezpośredni decydenci – dyrektorzy zarządzający i do spraw produkcji.  

Czwarta rewolucja przemysłowa

Na przestrzeni ostatnich 200 lat przemysłem tąpnęło kilka rewolucyjnych zmian. Zaczęło się od wynalezienia maszyny parowej, dzięki której możliwa była mechanizacja pracy. Kolejny przełom przypada na drugą połowę XIX i początki XX stulecia. Postęp technologiczny umożliwił produkcję masową. Wtedy też wynaleziono m.in. żarówkę, maszynę do pisania, tramwaj czy samochód. Trzecią rewolucję stanowiło wprowadzenie automatyzacji do procesów technologicznych. Obecnie mówi się o czwartej rewolucji, określanym terminem Przemysł 4.0. Mimo że stanowi ona kontynuację rozwoju technologicznego z ostatnich kilku dekad, to wprowadza wiele rewolucyjnych zmian. Dla rodzimego przemysłu jest szansą na wyraźne zwiększenie konkurencyjności i wręcz skokowe zmniejszenie dystansu do najbardziej rozwiniętych gospodarek świata. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom nowoczesnego przemysłu organizatorzy Targów stworzyli Strefę „Przemysł 4.0”. Nietrudno oprzeć się wrażeniu, że koncepcja Przemysłu 4.0 stała się obecnie jednym z najgorętszych tematów dotyczących automatyzacji, robotyzacji czy utrzymania ruchu. Nowoczesne systemy wytwarzania, inteligentne czujniki, systemy mechatroniczne i informatyczne wyposażone w globalną łączność, autonomiczne pojazdy, systemy RFID czy szybkie prototypowanie, drukowanie 3D – to tylko wybrane zagadnienia, które zostaną zaprezentowane w postaci konkretnych rozwiązań technologicznych w Strefie „Przemysł 4.0” na Targach Maintenance.

Wiedza z najwyższej półki

Technologia pędzi w zadziwiającym tempie. Aby za nią nadążyć konieczne jest pozyskiwanie nowej wiedzy i trzymanie ręki na pulsie branżowych innowacji. Uczymy się przez całe życie, a ten kto się nie rozwija – cofa się. Dlatego też co roku tak dużym zainteresowaniem cieszą się warsztaty i seminaria workShops, organizowane bezpośrednio na hali wystawienniczej. W tym roku po raz kolejny uczestnicy targów będą mogli wziąć bezpłatnie udział w prezentacjach, prowadzonych przez specjalistów z branży. Na szczególną uwagę zasługuje konferencja Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu. W trakcie szkolenia eksperci o wieloletnim doświadczeniu w zarządzaniu, organizacji oraz szkoleniu działów utrzymania ruchu i produkcji podzielą się wiedzą z zakresu dobrych praktyk inżynierskich. W tym roku konferencję podzielono na4 bloki tematyczne:

  • Efektywność Utrzymania Ruchu
  • Redukcja Kosztów Utrzymania Ruchu
  • Predykcja w Utrzymaniu Ruchu
  • Przemysł 4.0.

8. edycja Targów Maintenance cieszy się olbrzymim zainteresowaniem Wystawców. Na nieco ponad 6 miesięcy przed jej inauguracją powierzchnia wystawiennicza jest w 85% zarezerwowana! Organizatorzy biorą pod uwagę możliwość otwarcia drugiej hali. 

Więcej informacji na:www.mtc.krakow.pl, www.symas.krakow.pl

Specjalna Strefa dla Przemysłu Cementowo – Wapienniczego na Międzynarodowych Targach Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich SyMas 

Jednym z niezaprzeczalnych atutów targów jest tworzenie optymalnych warunków do nawiązywania nowych kontaktów, przeprowadzania biznesowych spotkań. Zdając sobie sprawę jak duże ma to znaczenie dla uczestników wydarzeń targowych, organizatorzy postanowili na targach SyMas stworzyć specjalną strefę dla Przemysłu Cementowo - Wapienniczego.

To propozycja skierowana do odbiorców z cementowni, betoniarni, kopalni kruszyw czy producentów materiałów budowlanych. W strefie znajdą się stoiska producentów i dostawców maszyn oraz urządzeń używanych m.in. do wydobycia, transportu i przeładunku surowców skalnych, kruszenia i homogenizacji, przemiału i wypału surowca, magazynowania (silosy), redukcji zużycia energii i emisji CO2. Targi SyMas odbędą się w EXPO Kraków w dniach 18-19 października 2017 r.

Targi o randze europejskiej

Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – SyMas są wyjątkowym wydarzeniem w skali europejskiej. Nie tylko prezentują najnowsze technologie związane z przetwarzaniem, przeładunkiem, transportem, magazynowaniem, obróbką, sortowaniem, filtrowaniem, separacją, mieleniem i pakowaniem proszków, granulatów, kruszyw i innych różnorodnych materiałów sypkich i masowych. Są także miejscem wymiany doświadczeń, przedstawiają istotne rozwiązania podyktowane przez coraz bardziej wymagające dyrektywy unijne, wymuszające stałą modernizację parku technologicznego w tej branży.

Targi SyMas cieszą się dużym uznaniem polskich i zagranicznych firm. Podczas minionej 8. edycji przedsiębiorstwa z zagranicy stanowiły 20% spośród 170 Wystawców obecnych w EXPO Kraków.

Strefa ATEX

Ważnym elementem targów jest oferta obejmująca wszelkie urządzenia i maszyny, spełniające dyrektywę ATEX. W specjalnej strefie o tej samej nazwie po raz kolejny zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania technologiczne, w odpowiedni sposób zabezpieczające pomieszczenia lub instalacje, w których może występować zagrożenie wybuchu. Na Zwiedzających czekają m.in. zabezpieczenia procesowe (płytki bezpieczeństwa, zawory bezpieczeństwa, zawory oddechowe), systemy odpylania i filtrowentylacji powietrza, zabezpieczenia przeciwwybuchowe (czujniki ciśnienia, zapylenia, klapy bezpieczeństwa, urządzenia odpowietrzające, odsprzęgające, zasuwy odcinające) i inne urządzenia przeznaczone do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem gazów, par, mgieł lub pyłów.

Uzupełnieniem szerokiego wachlarza imprez towarzyszących jest konferencja organizowana przez patrona targów, magazyn „Powder & Bulk”. Zainteresowani będą mogli poznać „Nowoczesne technologie w branży materiałów sypkich”.

Więcej informacji na:www.mtc.krakow.pl, www.symas.krakow.pl

Komitet Dialogu Społecznego KIG zaprasza na konferencję

Komitet Dialogu Społecznego KIG, wraz z ekspertami z branży HR oraz firmami doradczymi, pragnie stworzyć przestrzeń do rozmowy na temat przemian zachodzących na rynku pracy. Wspólnie zastanowimy się, jak będzie wyglądał ten rynek za 10 czy 15 lat. Jacy specjaliści będą potrzebni, a które zawody przestaną istnieć? Czy planowanie kariery w zmiennej rzeczywistości jest nadal możliwe? Naszym celem jest przedstawienie trendów, z jakimi mamy do czynienia na polskim rynku, zarówno z perspektywy pracodawcy, jak i pracownika oraz zderzenie ich z globalnymi prognozami dotyczącymi wiodących trendów na rynku pracy. Chcemy skoncentrować się na aspektach dotyczących funkcjonowania organizacji, zaangażowania pracowników, roli nowych technologii, a przede wszystkim przedstawienia przyczyn i kierunków migracji zarobkowej Polaków.

Zaproszenie na konferencję